Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/ayocgf/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 32

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/ayocgf/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 28

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/ayocgf/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 120

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/ayocgf/public_html/plugins/system/vvisit_counter/helper/vvisit_counter.php on line 123

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/ayocgf/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 38

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/ayocgf/public_html/plugins/system/vvisit_counter/vvisit_counter.php on line 92
Ifjúsági és gyermek játékosaink az országos csapatbajnokságon
201605.jpg

Ifjúsági és gyermek játékosaink az országos csapatbajnokságon

A 23 résztvevő együttes közül 7. kiemeltként rangsorolt ifjúsági csapatunk egy fordulót leszámítva (1-5-ös vereség a bajnok GÉNIUSZ SE-től) egyenletes játékot nyújtva a 3-4. helyet megosztva, rosszabb táblapontszáma miatt szorult a 4. helyre a Magyar Nemzeti Ifjúsági Sakk Csapatbajnokságon, Szombathelyen. Szép lezárása ez az ifi csb-knek az 1999-ben született csapattagok számára, ugyanis hárman utoljára szerepeltek ezen a versenyen: Vályi Blanka, Péczely S. Zsombor és Szilassi Ábel idén betöltötték/betöltik 18. életévüket.

A fiatalok végig harcos sakkot játszva, 4 csapatgyőzelemmel, 2 döntetlennel és egy vereséggel, összességében a lehetséges 42-ből 26 táblapontot szerezve zárták a versenyt.

Az egyéni eredmények:

  4. Maróczy Géza SE (RtgAvg:1988, TB1: 10 / TB2: 26)

Bo.

 

Name

Rtg

1

2

3

4

5

6

7

Pts.

Games

RtgAvg

1

 

Peczely Sebastian Zsombor

2219

1

½

½

1

½

1

½

5,0

7

2132

2

 

Tubak Daniel

2126

1

0

½

½

0

 

½

2,5

6

1993

3

 

Kelemen David

1937

1

0

 

½

1

1

½

4,0

6

1868

4

 

Szilassi Abel

1978

½

 

1

½

 

1

½

3,5

5

1701

5

 

Koszta Benedek

1866

 

½

0

 

½

1

 

2,0

4

1795

6

 

Valyi Blanka Borbala

1905

1

0

½

0

1

1

1

4,5

7

1563

7

 

Kocsmar Akos

1765

1

0

1

½

0

1

1

4,5

7

1400

Külön ki kell emelnünk első táblásunk Péczely S. Zsombor teljesítményét, aki 7 játszmából 5 ponttal, veretlenül vezette a csapatot a nagyszerű helyezéshez.

A verseny végeredménye:

Végeredmény 7 forduló után

Rk.

SNo

Team

Games

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

2

GÉNIUSZ SE Tata-Naszály

7

6

0

1

12

27,0

167,5

2

3

HALADÁS VSE Szombathely

7

6

0

1

12

25,5

169,5

3

1

MTK 1.

7

5

0

2

10

30,0

165,5

4

7

Maróczy Géza SE

7

4

2

1

10

26,0

154,5

5

6

Miskolci Kisbocsok SSE

7

4

1

2

9

25,0

169,0

6

9

MTK 2.

7

4

1

2

9

20,5

156,0

7

8

Atomerőmű SE Paks

7

3

2

2

8

26,5

153,5

8

4

Tapolca VSE 1.

7

4

0

3

8

24,5

153,0

9

5

Aquaréna Kőbánya SC

7

4

0

3

8

23,5

164,0

10

12

Edelényi Városi SE

7

3

1

3

7

22,0

134,0

11

16

Dunaharaszti MTK

7

3

1

3

7

19,5

141,5

12

20

Sárkány DSE

7

3

1

3

7

19,5

117,5

13

15

Nyíregyházi Sportcentrum

7

3

1

3

7

19,0

163,5

14

10

Barcza Gedeon SC 1.

7

3

0

4

6

21,0

140,0

15

19

Zsámbéki Sakkbarátok Egyesülete

7

2

2

3

6

21,0

109,5

16

18

Aquaprofit Nagykanizsa TSK

7

3

0

4

6

18,0

140,0

17

14

Debreceni Sakkiskola Egyesület-Kwizda

7

2

2

3

6

17,5

142,5

18

11

Bástya Dunaújvárosi Sakk SE

7

2

1

4

5

20,5

119,5

19

17

Csuti Antal SK Zalaegerszeg

7

2

1

4

5

17,5

118,0

20

13

Decs Községi SE

7

2

1

4

5

17,0

149,5

21

22

Tapolca VSE 2.

7

1

2

4

4

16,5

110,5

22

21

Barcza Gedeon SC 2.

7

1

1

5

3

12,5

114,5

23

23

HÜSI SC

7

0

1

6

1

13,0

107,5

  

 

A 8. kiemeltként rangsorolt gyermek csapatunk a 11. helyet szerezte meg a Magyar Nemzeti Gyermek Sakk Csapatbajnokságon.

A 3 csapatgyőzelem és a 4 vereség nagyjából reális eredmény. A kicsik játszottak a verseny 1., 3., 4. és 5. helyezettjeivel, akiktők vereséget szenvedtek, a 3 hátrébb rangsorolt ellenfelet pedig magabiztosan győzték le.

A verseny kiírása szerint a csapatban legalább 4 fő 10 év alatti játékosnak, és legfeljebb 2 fő 12 év alatti és legfeljebb 1500 Élő pontszámmal rendelkező gyereknek lehetett szerepelnie. Azt, hogy pontosan mit is jelent ez a 11. hely, mutatja az is, hogy nálunk két 7 éves (Herczeg Zsófia és Angyal Csanád, két 9 éves (Herczeg Viktória és Megyaszai Balázs) valamint három 11 éves (Molnár Orsolya, Kis Izabella és Molnár Mihály) fiatal játszott. Reményeink szerint jövőre különösen jó eredményre számíthatunk ettől a fiatal alakulattól!

 

Az egyéni eredmények:

  11. Maróczy Géza SE (RtgAvg:1240, TB1: 6 / TB2: 21)

Bo.

 

Name

Rtg

1

2

3

4

5

6

7

Pts.

Games

RtgAvg

1

 

Megyaszai Balazs

1582

1

½

1

½

1

1

½

5,5

7

1555

2

 

Molnar Orsolya

1400

 

0

1

0

1

½

0

2,5

6

1388

3

 

Kis Izabella

1285

1

½

 

0

1

0

½

3,0

6

1314

4

 

Herczeg Viktoria

1157

0

0

1

1

1

0

1

4,0

7

1221

5

 

Herczeg Zsofia

1014

0

0

0

0

0

0

0

0,0

7

1142

6

 

Angyal Csanad

0

1

½

1

0

0

1

½

4,0

7

1018

7

 

Molnar Mihaly

0

1

 

1

       

2,0

2

1000

A gyerekcsapatban is külön figyelmet érdemel első táblásunk Megyaszai Balázs teljesítménye, aki 7 játszmából 5,5 ponttal, veretlenül vezette a csapatot.

Sajnos az 4-5. táblán játéklehetőséget kapó 7 éves Herczeg Zsófi, habár nagyon küzdött, nem tudott pontot szerezni, így a csapat sem tudott előrébb lépni.

Azt azért, mindenképpen meg kell jegyezni, hogy a 6. fordulóban óriási lehetőséget szalasztott el a csapat, amikor a későbbi győztes Baptista Sakkiskola ellen kiengedte a kezéből a 3,5-2,5 arányú győzelmet.

Óriási meglepetés lett volna, de sajnos végül mégsem jött össze és az összecsapás 2,5-3,5 arányú verséggel zárult.

A verseny végeredménye:

Végeredmény 7 forduló után

Rk.

SNo

Team

Games

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Baptista Sakkiskola

7

6

1

0

13

26,5

165,0

2

2

Tapolca VSE 1.

7

5

1

1

11

27,5

168,5

3

7

Sárkány DSE

7

4

1

2

9

27,0

150,5

4

5

Szombathelyi Sportiskola 1.

7

4

1

2

9

25,0

156,5

5

3

Debreceni Sakkiskola Egyesület

7

4

1

2

9

23,0

171,0

6

6

Barcza Gedeon SC 1.

7

3

2

2

8

25,0

144,5

7

11

Barcza Gedeon SC 2.

7

4

0

3

8

23,5

130,5

8

12

Hajdúböszörményi Sakkozók Egyesülete

7

3

1

3

7

23,0

110,0

9

4

Aquaréna Kőbánya SC

7

3

1

3

7

22,5

177,0

10

13

Bástya Dunaújvárosi Sakk SE

7

3

1

3

7

20,0

110,0

11

8

Maróczy Géza SE

7

3

0

4

6

21,0

146,5

12

9

Tapolca VSE 2.

7

3

0

4

6

19,0

156,0

13

10

MTK

7

2

1

4

5

19,5

129,5

14

17

Csepeli TK

7

1

3

3

5

18,0

98,5

15

16

Zsámbéki Sakkbarátok Egyesülete

7

1

2

4

4

12,5

117,5

16

14

Barcza Gedeon SC 3.

7

1

1

5

3

13,0

126,5

17

15

Szombathelyi Sportiskola 2.

7

0

2

5

2

11,0

124,0